Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. ”
Walt Disney

Wiosenny międzygrupowy turniej w piłkę nożną halową o Mistrzostwo Zakładu Poprawczego w Trzemesznie

W dniu 13-04- 2014 r. rozgrywany był w naszej placówce 3 ostatni z cyklu Grad Prix Wiosenny Międzygrupowy Turniej o Mistrzostwo Zakładu Poprawczego w Trzemesznie w Piłce Nożnej Halowej. Celem turnieju była integracja grup wychowawczych.

Brały udział w nim 4 grupy. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym. W wyniku losowania w pierwszym półfinale spotkały się zespoły z grup I i II a w drugim zagrały drużyny reprezentujące grupy III i IV. Mecze były bardzo emocjonujące a uczestniczący w nim nasi wychowankowie wykazywali się dużym zaangażowaniem i finezyjnością gry. W pierwszym meczu drużyny I i II stworzyły emocjonujące widowisko, do przerwy prowadziła grupa I 5:2. W drugiej połowie zawodnicy grupy II prawie odrobili straty a końcowy rezultat to 6:5 na korzyść grupy I. W drugim półfinale zagrały ze sobą grupy III i IV spotkanie było bardzo wyrównane przez większą cześć spotkania ale pod koniec grupa III strzeliła kilka bramek i wygrała mecz 8:5. Spotkanie o III miejsce było również emocjonujące, spotkały się drużyny z grupy II i IV, zasłużenie wygrała grupa II stosunkiem bramek 6:4. W finale zagrały grupy I i III każda z nich mogła wygrać nie tylko ten mecz ale również cały cykl 3 turniejów. Początek spotkania był wyrównany ale później zawodnicy z grupy I opadli z sił i przegrali stosunkiem bramek 5:7.

IV miejsce – Grupa IV 1 pkt.

Wyniki turnieju podsumowane zostały na uroczystym apelu, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy i ogromnych braw. Zawody przebiegały zgodnie duchem” Fair Play”.