Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Twoje jedzenie powinno być twoim lekarstwem”
Hipokrates

Sztafeta Trzeźwości

13 kwietnia 2014 roku o godzinie 9.00 wystartowała VII Sztafeta Trzeźwości Powiatu Gnieźnieńskiego. Jej głównym organizatorem jest Trzemeszeński Klub Abstynencki. W organizację włączyły się Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, poszczególne gminy powiatu a także kluby abstynenckie.


 Jak informują organizatorzy, ideą sztafety jest promowanie aktywności, krzewienie trzeźwości oraz integracja środowiska i gmin naszego powiatu. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli Związek Stowarzyszeń Abstynenckich w Poznaniu, Starosta Gnieźnieński i Burmistrz Miasta i Gminy Trzemeszno. Rozpoczęcie sztafety nastąpiło w trzemeszeńskiej bazylice, gdzie zapalono świecę w intencji trzeźwości. Następnie delegacja biegaczy złożyła wiązanki pod pomnikiem Jana Kilińskiego.

 

Trasa sztafety prowadziła przez Witkowo, Niechanowo, Czerniejewo, Łubowo. Stąd wszyscy razem pobiegli do Gniezna, gdzie w katedrze nastąpiło zakończenie sztafety. Po drodze uczestnicy zatrzymywali się w kościołach, gdzie podobnie jak w Trzemesznie zapalali świece w intencji trzeźwości oraz składali kwiaty w miejscach pamięci. Nie zabrakło również i naszego udziału. W sztafecie wziął udział wychowanek Damian, który biegł wraz z Dyrektorem Zakładu Grzegorzem Grzegorkiem do Witkowa. Po uroczystym złożeniu kwiatów przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich reprezentanci naszego Zakładu udali się w drogę powrotną.
 
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29