Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Twoje jedzenie powinno być twoim lekarstwem”
Hipokrates

# Szkoła Pamięta

W tych jakże szczególnych dla nas dniach, w sposób szczególny pamiętamy o naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że pamięć o tych co odeszli jest wartością, którą warto i należy pielęgnować.


Po  raz pierwszy uczniowie Zakładu Poprawczego w Trzemesznie biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Można to zrobić poprzez upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń, miejsc i postaci historycznych zrealizowanych przez nauczycieli i wychowawców z oznaczeniem #SzkołaPamięta.  
 

Jeden wychowanek z pracownikami odwiedził miejsca pamięci, aby uporządkować znajdujące się tam mogiły żołnierskie i zapalili także symboliczny znicz, upamiętniający te wydarzenia. W szkole odbyła się lekcja upamiętniająca rotmistrza Witolda Pileckiego podczas której nauczyciel Sławomir przedstawił tę niebanalną postać. Pan Łukasz wraz z wychowankami zrobił gazetkę szkolną która przedstawia ważne postacie historyczne zmarłe w ostatnich latach. Okazuje  się, że pamięć o tych, którzy byli tu przed nami, szacunek do osiągnięć innych narodowości i kultur, a nade wszytko chęć pozostawienia części tej tożsamości  dla kolejnych pokoleń to wartości, które naszym uczniom nie są obce.

 

Sławomir Grześkowiak

 

 

 ×

Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

P.o. dyrektora ZP:
mgr Łukasz Staszewski

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29