Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Różnica między niemożliwym a możliwym leży w ludzkiej determinacji. ”
Tommy Lasorda

PODRÓŻE Z MARIUSZEM KURCEM

W dniu 23 października 2018 roku w naszym Zakładzie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkań z Ciekawymi Ludźmi”, na którym gościł znany podróżnik pan Mariusz Kurc.


Pan Mariusz w swoim życiu bardzo dużo przeszedł, gdyż nie miał łatwego dzieciństwa i młodości. W jego rodzinie występował problem alkoholizmu i pan Mariusz obawiając się tego, że może mieć inklinacje odziedziczone po rodzicach, a dotyczące problemu alkoholizmu postanowił sobie, że nigdy nie będzie pić alkoholu.
Poświęcił życie pomagając swoim rodzicom wyjść z nałogu.
Podróże stały się dla pana Mariusza celem jego życia. Pan Mariusz jest nietypowym podróżnikiem, gdyż często podróżuje stopem, zabiera ze sobą tylko plecak z najpotrzebniejszymi rzeczami i kamerę, na której dokumentuje zdarzenia z każdej wyprawy.
Podczas spotkania w naszej placówce podróżnik zaprezentował nowe filmy z kolejnych podróży i opowiedział o swoich przygodach i doświadczeniach jakie podczas tych wypraw zdobył. Tematem spotkania były podróże po Azji. Podróżnik opowiadał o spotkaniach z ludźmi w Indonezji, Indiach, Nepalu. Dzięki temu spotkaniu wychowankowie naszej placówki mogli zobaczyć ciekawe zakątki, poznać ciekawe zwyczaje z różnych stron świata oraz inną kulturę i różne religie.
Podczas swoich prezentacji pan Mariusz dzieli się z słuchaczami swoim refleksjami i spostrzeżeniami na temat życia, przestrzega przed szukaniem uciech w narkotykach i alkoholu. Opowiada o zagrożeniach jakie niosą ze sobą te używki. Pokazuje na własnym przykładzie, że w życiu nie ma sytuacji bez wyjścia, i że wszystko zależy wyłącznie od nas samych, od naszej dobrej woli i zaangażowania.
Wychowankowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli filmy i wysłuchali opowieści pana Mariusza. Okazuje się, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze, sława i uroda tylko pasja, dzięki której możemy to życie uczynić lepszym, ciekawszym i pełnym wrażeń.

 
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29