W dniu 07.10.2014 r. zajrzeliśmy z aparatem fotograficznym na kolejny trening bokserski w ramach programu pedagogiczno-eksperymentalno-wychowawczego "Kształtowanie pozytywnej osobowości poprzez uprawianie sportów walki- boksu".
Sport był, jest i będzie ważnym czynnikiem życia społecznego i kulturalnego. Znaczenie sportu jako środka wychowawczego znane było od starożytności. W antycznej Grecji sport uważano za ważny element edukacji między innymi przygotowujący młodzież do życia społecznego, publicznego. Zajęcia sportowe są niezastąpionym narzędziem wychowawczym i ważnym środkiem w procesie resocjalizacji nieletnich. Dobrze zorganizowane zajęcia sportowe i rekreacyjne mają szereg walorów resocjalizacyjnych takich jak rozładowanie napięć psychicznych, rozładowanie napięcia ruchowego, rozwijanie mechanizmów kontroli wewnętrznej, rozwijanie uspołecznienia, kształtowanie stylu życia, radość, poczucie satysfakcji i pozytywne sukcesy. Również wśród trenerów boksu panuje przekonanie, że pięściarstwo powinno być sportem o szerokim oddziaływaniu zdrowotnym i wychowawczym, zwłaszcza gdy jest oparty przede wszystkim na wszechstronnym przygotowaniu fizycznym, poprawności technicznej i zachowaniu zasad.
Treningi prowadzi Karolina Koszela, bokserka, trenerka boksu, wieloletnia mistrzyni i vice mistrzyni Polski, brązową medalistka Mistrzostw Europy 2006 roku. Treningi w pierwszym okresie realizacji projektu są głownie sprawdzianem determinacji chłopców więc trenerka "wycisnęła z nich siódme poty".
Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29