Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. ”
Paulo Coelho

IX Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej

W dniach 2-3 maja w Inowrocławiu odbywała się IX Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w której drużyny z ponad 30 parafii rywalizowały na polu sportowym, wokalnym i intelektualnym.


W dwudniowych zawodach wzięła udział młodzież w liczbie ponad tysiąc stu z całej archidiecezji gnieźnieńskiej. Rywalizowali na boisku, w hali sportowej, na basenie i na scenie. W wydarzeniu tym, uczestniczyli także nasi wychowankowie.
 

W pierwszym dniu, pod opieką wychowawców, do Inowrocławia udał się Patryk, który przede wszystkim kibicował i wspierał młodych reprezentantów naszej Parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Dzięki temu, że rywalizacja odbywała się w różnych punktach miasta, miał on także możliwość bliższego jego poznania.
 

3 maja, reprezentację trzemeszeńskiej drużyny, zasilił Hubert, który przystąpił do rywalizacji na bieżni, na dystansie 1500 m. Ambitna postawa w całym biegu przyniosły mu przyzwoite 7. miejsce na linii mety. Sportowa rywalizacja i zaangażowanie młodych ludzi, wywarły wielkie wrażenie na obu naszych wychowankach. Zobaczenie z bliska takiego wydarzenia, jak sami mówią, pozwoliło im nieco inaczej spojrzeć na Kościół, który do tej pory kojarzył im się głównie z Mszą Świętą i osobami duchownymi.
 

Warto dodać, że reprezentacja trzemeszeńskiej parafii ukończyła rywalizację w klasyfikacji generalnej na 3.miejscu. A jako, że „apetyt rośnie…”, za rok, przy udziale naszych wychowanków, postara się zaatakować wyższe stopnie podium.

 
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29