Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Najtrudniejsza rzecz w życiu, to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.”
David Russell

Wizyta sędziów z Niemiec w Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie

W dniu 15.05.2013r. Zakład Poprawczy w Trzemesznie odwiedziła delegacja Stowarzyszenia Sędziów „Justitia”


Wśród gości między innymi była delegacja sędziów z Niemiec, sędziowie Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz delegacją sędziów Sądu Rejonowego w Gnieźnie.

 

Goście dokonali oglądu terenu Zakładu Poprawczego. Zostali zapoznani ze specyfiką zakładu oraz wachlarzem oddziaływań wychowawczych, które stosuje placówka w codziennej pracy z nieletnimi. Podczas zwiedzania placówki i zapoznawania się ze szczegółami jej funkcjonowania, sędziowie nie kryli, iż zarówno wygląd jak i organizacja pracy, formy i metody pracy z nieletnimi w poszczególnych agendach zakładu budzą uznanie. Zaznaczono, iż dla środowiska sędziowskiego była to cenna wizyta. Wyrażono ubolewanie, iż funkcjonowanie tego typu placówek nie jest tematem dogłębnie znanym w środowisku sędziowskim. Sędziowie delegacji z Sądu Okręgowego w Poznaniu wyrazili chęć częstszych wizyt w Zakładzie Poprawczym w Trzemesznie.

 

W obliczu toczącej się w Polsce dyskusji na temat resocjalizacji, uznanie ze strony środowiska sędziowskiego dla pracy naszej placówki jest szczególnie cenne, budujące i motywujące do pracy, zarówno dla Pracowników, jak i Dyrekcji Zakładu. Dlatego też pragniemy wyrazić podziękowanie za przybycie do naszego Zakładu i umożliwienie zaprezentowania działalności zakładu poprawczego o wzmożonym nadzorze wychowawczym.

 
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29