Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”
Św. Augustyn

Spotkanie z ciekawym człowiekiem - Kajetan Broniewski

W sobotę 4 września 2021roku Zakład Poprawczy w Trzemesznie miał zaszczyt gościć jednego z najwybitniejszych sportowców w Polsce, trzykrotnego uczestnika Igrzysk Olimpijskich w: Seulu, Barcelonie i Atlancie Kajetana Broniewskiego.


W 1981 r. został mistrzem świata juniorów w jedynce, a w dziesięć lat później sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Świata, już jako senior. W Barcelonie w 1992 r., osiągnął swój największy sportowy sukces, na dystansie 2000 m zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich. Wioślarz, działacz PKOL (również szef polskiej misji olimpijskiej na IO w Pekinie), znany z wielu imprez propagator wioślarstwa i komentator wielu stacji telewizyjnych – Kajetan Broniewski.
Spotkanie to było kontynuacją, realizowanego w Naszej placówce, cyklu ,,Spotkań z Ciekawymi Ludźmi”.

 

Kajetan Broniewski były pracownik Kancelarii Prezydenta RP w współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości zorganizował cykl imprez sportowych dla wytypowanych Zakładów Poprawczych i Schronisk dla Nieletnich. Imprezy te odbywały się, bądź będą się odbywały w ramach programu „Przeciwdziałania poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”.

Zgodnie z założeniami programu dwuosobowe reprezentacje trzech najlepszych zakładów dla chłopców i trzech najlepszych zakładów dla dziewczyn, zostaną zaproszone prawdopodobnie 18 grudnia 2021 r. do Warszawy, gdzie w Centrum Olimpijskim rozegrany zostanie finał zawodów wioślarskich. Na wynik Zakładu składały się  czasy dwóch  najlepszych zawodników. Przedstawiamy wyniki poszczególnych zawodników naszej placówki:


 

500 metrów na ergometrze zawodnicy ZP Trzemeszno:
 

Wyniki:

 

1.Kacper M. 1.36.6

2. Daniel P. 1.38.1

3. Robert K. 1.42.3

4.Bartosz O. 1.44.2
 

Opracował: Robert Siwa
Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

Dyrektor ZP:
mgr Grzegorz Grzegorek

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29