Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Humor to najlepsze koło ratunkowe na burze życia. ”
Wilhelm Raabe

Jesienny Turniej Piłki Siatkowej 2014

Dnia 05.10.2014r. odbył się Międzygrupowy Turniej w Piłkę Siatkową w ramach cyklicznego Jesiennego Turnieju Gier Zespołowych, który obejmuje międzygrupową rywalizację w piłkę siatkową, piłkę koszykową i piłkę nożną.

W tegorocznym Jesiennym Turnieju Piłki Siatkowej wzięły udział cztery grupy wychowawcze. Zawody rozegrano systemem pucharowym, a w drabince turniejowej kolejność ustalona została poprzez losowanie. Mecze grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano już tie-break.

Pierwszy mecz był pojedynkiem między Grupą III i Grupą IV. Grupa IV wygrała tę rywalizację 2:1, choć pierwszego seta przegrała. Mecz między tymi grupami był jednak wyrównany (19:25; 25:23; 15:9).

W drugim meczu, stoczonym przez Grupę I i Grupę II, Grupa I zdeklasowała rywala, pokonując go zdecydowanie 2:0 (25:11; 25:16). Grupa druga pierwszego seta zaczęła dobrze zdobywając dość dużą przewagę, jednak gdy rywal ich dogonił i zaczął zwiększać dystans punktowy, zniechęcili się. Wprawdzie w końcówce drugiego seta nawiązali jeszcze walkę kilkakrotnie broniąc piłki meczowe, ale przewaga była zbyt duża, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tak więc, Grupa IV i Grupa I awansowały do finału, a Grupa III i Grupa II spotkały się w meczu o trzecie miejsce.

W potyczce o trzecie miejsce „Dwójka” ponownie zaczęła bardzo dobrze, wygrała pierwszego seta po zaciętej wymianie, jednak zapał stopniowo stygł i „Trójka” spokojnie wygrała następnego seta i tie-break. Mecz o III miejsce wygrała Grupa III 2:1 (24:26; 25:17; 10:15).

Natomiast finał był pojedynkiem dwóch bardzo ambitnych drużyn i mecz był pasjonujący. Pierwszego seta wygrała „Czwórka”. Jednak w drugiej odsłonie to „Jedynka” zdominowała przeciwnika i doprowadziła stan meczu do remisu. Następnie w tie-breaku Grupa I chciała już potwierdzić swoją wyższość siatkarską nad przeciwnikiem i wygrać zawody, tak więc ostatecznie Grupa I pokonała Grupę IV 2:1 (22:25; 25:8; 15:8).

Ostateczna klasyfikacja Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej przedstawia się następująco: I miejsce –Grupa I, miejsce II –Grupa IV, miejsce trzecie –Grupa III, a czwarte –Grupa II. Nagrodami były słodycze w ilości odpowiedniej do zajętego miejsca.

Zawody te oprócz walorów sportowych, mają za zadanie integrację grup wychowawczych i uatrakcyjnienie podopiecznym pobytu w trzemeszeńskim Zakładzie.

JESIENNY TURNIEJ PIŁKI KOSZYKOWEJ – 05.10.2014r.