Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“ Życie to sztuka wyciągania wystarczających wniosków z niewystarczających przesłanek.”
Samuel Butler

HISTORIA GNIEZNA

W dniu 17.01.2013 wychowanek Tomasz udał się pod opieką wychowawców na wycieczkę do Gniezna. Była to jego pierwsza wycieczka tego typu na którą z niecierpliwością czekał od dawna.


Tomasz znał  Gniezno  tylko z opowiadań i podręczników i był niezmiernie ciekaw jak wygląda ono w rzeczywistości.


Zaraz po porannym apelu wsiedliśmy w służbowy samochód i udaliśmy się do Grodu Lecha.  Na początek udaliśmy się do Katedry gdzie Tomasz poznał jej historię, zobaczył sarkofag Św. Wojciecha, Drzwi Gnieźnieńskie, Plac Pielgrzyma gdzie z wizytą podczas jednej ze swoich pielgrzymek gościł Papież Jan Paweł II. Zwiedzanie Katedry zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem przy pomniku Bolesława Chrobrego- pierwszego króla Polski.

 

 


Kolejnym etapem naszej wycieczki była Galeria Gniezno gdzie Tomek zrobił zakupy . Tam też posililiśmy się przed ostatnim etapem naszej wyprawy.
Mimo siarczystego mrozu spacer po mieście był prawdziwą przyjemnością. Gniezno nawet w taką pogodę może się podobać. Pochodziliśmy trochę po sklepach, przespacerowaliśmy się deptakiem i nastała pora powrotu do Trzemeszna.


Po powrocie Tomasz stwierdził że ma teraz podwójną motywację do pracy nad swoim zachowaniem bo takie wycieczki są najfajniejszą nagrodą. My tymczasem już myślimy o następnej!Gniezno
Gniezno
×

Kontakt

ZP w Trzemesznie
62-240 Trzemeszno
ul. Adama Mickiewicza 35

P.o. dyrektora ZP:
Rafał Stefański

call61 41 54 259

Fax: 61 42 90 309

sekretariat@trzemeszno.zp.gov.pl

Większa czcionka
Kontrast klasyczny

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29