Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. ”
Walt Disney

Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej

Dnia 23.03.2014r. odbył się Międzygrupowy Turniej w Piłkę Siatkową w ramach cyklicznego Wiosennego Turnieju Gier Zespołowych, który obejmuje międzygrupową rywalizację w piłkę siatkową, piłkę koszykową i piłkę nożną.

W tegorocznych zawodach wzięły udział cztery grupy wychowawcze.

Zawody rozgrywane były systemem pucharowym, a w drabince turniejowej kolejność ustalana była poprzez losowanie. Mecze grano do dwóch wygranych setów, a w przypadku remisu rozgrywano już tie-break.

Pierwszy mecz w turnieju był pojedynkiem między Grupą I i Grupą III. Grupa III wygrała tę rywalizację 2:1, choć pierwszego seta przegrała. Mecz między tymi grupami był jednak wyrównany (21:25; 25:20; 18:16).

W drugim meczu, stoczonym przez Grupę II i Grupę IV, Grupa IV zdeklasowała rywala, pokonując go zdecydowanie 2:0 (25:22; 25:12). Grupa druga próbowała walczyć tylko w pierwszym secie, w drugim, gdy rywal odskoczył na początku na kilka punktów, zniechęcili się i nie potrafili nawiązać walki.

Tak więc, Grupa III i Grupa IV awansowały do finału, a Grupa I i Grupa II spotkały się w meczu o trzecie miejsce. W potyczce o trzecie miejsce „Jedynka” nieoczekiwanie wypadła bardzo słabo ulegając gładko „Dwójce” 0:2 (25:19; 25:15). Natomiast finał był pojedynkiem dwóch bardzo ambitnych drużyn i mecz był pasjonujący. Pierwszego seta wygrała „Czwórka” z dość dużą przewagą, gdyż zbyt duża chęć „mocnego” rozprawienia się z rywalem przez Grupę III, powodowała popełnianie zbyt dużej ilości błędów własnych. Jednak w drugiej odsłonie „Trójka” grała już z większym wyczuciem i po wyrównanym secie udało się im doprowadzić stan meczu do remisu. Niemniej Grupa IV w Tie-break’u chciała już potwierdzić swoją wyższość siatkarską nad przeciwnikiem i wygrać w końcu wygrać Turniej, tak więc ostatecznie Grupa IV pokonała Grupę III 2:1 (25:16; 23:25; 15:9) Ostateczna klasyfikacja Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej przedstawia się następująco: I miejsce –Grupa IV, miejsce II –Grupa III, miejsce trzecie –Grupa II, a czwarte –Grupa I. Nagrodami były słodycze w ilości odpowiedniej do zajętego miejsca.

Zawody te oprócz walorów „czysto sportowych”, mają za zadanie integrację grup wychowawczych i uatrakcyjnienie podopiecznym pobytu w trzemeszeńskim Zakładzie.