Zakład Poprawczy w Trzemesznie

“Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać. ”
Walt Disney

Paczki

Wychowanek może otrzymywać paczki z żywnością, książkami, ubraniem, obuwiem i innymi przedmiotami osobistego użytku, których posiadanie jest zgodnie z regulaminem to jest:

 

  • Produkty spożywcze nie psujące się typu: batony, czekolada, dropsy, lizaki, ciastka, wafelki, cukier, słodzik, owoce, cukierki, kawa, herbata, napoje chłodzące w opakowaniach plastikowych zupki instat.
  • Artykuły i przybory papiernicze typu: papeteria, znaczki, długopisy, ołówki, kredki, zeszyty, kalendarze, albumy do zdjęć, oraz gazety i czasopisma, ale po uzgodnieniu z kierownikiem internatu
  • Środki audiowizualne: kasety, płyty, CD i DVD, zdjęcia (w przypadku nagrań i zdjęć, ich treść będzie podlegała kontroli i może zostać zatrzymana)
  • Odzież: dresy, spodnie, spodenki, koszule, podkoszulki, buty, obuwie sportowe, kurtki, czapki, skarpety.
  • Przybory toaletowe: Pianka i żel do golenia, szczoteczki, pasty do zębów, kosmetyki itp.


Zawartość każdej paczki jest kontrolowana przy wychowanku. Zawartość niezgodna regulaminem jest zatrzymywana i przekazywana do depozyty wychowanka.

Wychowanek w placówce ma wypłacanie kieszonkowe, które może spożytkować na drobne wydatki. Może również otrzymywać pieniądze od rodziców, innych osób prywatnych, instytucji lub organizacji. Prosimy jednak by przesyłać je nie w korespondencji tylko w formie przekazu pocztowego na imię i nazwisko wychowanka oraz adres placówki. Przesłane pieniądze zostaną przekazane do depozytu pieniężnego wychowanka i będzie on mógł dysponować nimi robiąc zakupy, wg zasad wypiski.

Data ostatniej aktualizacji: 2021-03-29